Kamp Çadırı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Keyifli ve eğlenceli bir kamp programı yapmak istiyorsanız özellikle ifade edilmesi gerekir ki kaliteli bir kamp çadırına ihtiyaç duymalısınız. Kaliteli bir kamp çadırı her zaman kamp programınızı eğlenceli hale getirmede rol oynamaktadır. Kamp çadırları adından da anlaşılacağı üzere kamp planı yaparken dışarıdaki çevresel faktörlerden sizi koruyacak bir kamp ekipmanı olarak karşınıza çıkmaktadır. Burada yer alan çevresel faktörler hayvanlar ve olumsuz hava şartları olabilir.

Kamp Çadırı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp malzemelerinden en önemli biri olarak kabul edilmekte olan kamp çadırları kamp programınızı kolaylaştırması ile ön plana çıkar. Kamp çadırı satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar yer almaktadır.

Öncelikle tercih edip satın alacağınız kamp çadırınızın kaliteli yapısının olmasına önem göstermeniz gerekir. Rüzgarı geçiren, yağmur ve su alan aynı zamanda kenarları çabuk yırtılan çadır kumaşlarından mümkün olduğu kadar kaçınmanız gerekmektedir. Aksi halde ne yazık ki paranız çöpe gider Bunun yanı sıra kaliteli bir kamp çadırı satın almak istiyorsanız genellikle markası ön plana çıkan kamp çadırlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Markası belli olmayan kamp çadırları bir süre sonra ilk günkü işlevini  yitirmektedir.

Kamp çadırı satın alırken dikkat etmeniz gereke en önemli kural dayanıklı ve sağlam yapısının olmasıdır.  Bunun için mümkün olduğu kadar 4 mevsim kullanıma uygunluk göstermekte olan çadır çeşitlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kamp çadırı  her ne kadar maddiyat açsısından pahalı bir fiyat ile karşımıza çıksa da burada asıl mesele çadırınızın kalitesinin ve sağlamlığının en üst seviyeye çıkmasıdır. Bir defa alın ama kaliteli alın. Kamp çadırı satın alırken özellikle ifade edilmesi gerekir ki iç ve dış tentelerinin dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle  tentelerin su geçirmez özelliğe sahip olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Kamp çadırı satın alırken havalandırma pencerelerinin olup olmadığını mutlaka detaylı olarak kontrol ediniz. Eğer kamp çadırınızın içerisinde havalandırma penceresi var ise o zaman orada içerideki nem kontrol altına alınmış demektir.

Çadır seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus  çadırda kalacak kişi sayısına uygun kamp çadırını tercih etmektedir. Örneğin kamp çadırında kalacak kişi sayısı az ise çok büyük ve geniş çadır tercih etmenize gerek yoktur. Bilindiği üzere kamp çadırınızın içerisinin geniş olması demek maddi açıdan da fazla para ödemeniz anlamına gelmektedir. Çadırın genişliği arttıkça aynı zamanda  maddi açıdan da masrafınız artış göstermektedir. Bunun yanı sıra çadır seçimi yaparken  çadırınızın konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Konforu en üst seviyede olan bir kamp çadırı sizin kamp programınızı n hem kaliteli hem de eğlenceli geçmesinde önemli bir rol oynar.

  Kamp çadırınızı mümkün olduğu kadar geniş tavanlı satın almaya özen gösteriniz. Yüksek tavanlı kamp çadırları sizi çadır içerisinde bunaltmaz ya da daraltmaz. Kamp çadırınızın içerisine börtü, böcek ya da sinek girmesini istemiyorsanız mümkün olduğu kadar çadırınıza sineklik yaptırmaya özen gösterin. Sineklik yaptırdığınız zaman çadırınızın kapısını da açabilirsiniz. Böylece içeriye hava girmiş olur.  Son olarak ise çadır seçiminde fiyat aralıklarından bahsedelim. Çadır seçiminde fiyat aralıkları kesinlikle ev ekonominiz ile doğru orantılı olarak karşınıza çıkmalıdır. Eğer kamp çadırı  programınız uzun süreli değil ise ve sayı olarak bir kamp çadırında çok fazla kişi kalmayacaksanız orta boy ve daha uygun bütçeli kamp çadırlarını tercih etmelisiniz. Genellikle çadırların fiyatları  ölçülerine göre değişkenlik göstermesi ile bilinmektedir. Mümkün olduğu kadar piyasada bütçenize uygun çadırı satın alınız.

Leave a Comment