KAMPTA TERMOS VE MATARA

KAMP TERMOS VE MATARA NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Kamp programı yapıyorsanız kamp çantanızın içerisinde mutlaka yer alması gereken malzemeler bulunmaktadır. Bu gerekli malzeme hiç kuşkusuz ki kamp termos ve matara olarak arşınıza çıkmaktadır. Termos ve mataralar yalnızca kamp programı için değil aynı zamanda günlük kulanım içinde uygundur.

Kamp  Termos ve Matara Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

 Kamp termos ve mataraları satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Özellikle ifade edilmesi gerekir ki satın almış olduğunuz kamp termos ve mataraların mutlaka kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekir.

 Aksi taktirde ne yazık ki paranız çöpe gitmiş olur. Kamp matara ve termosları mümkün olduğu kadar paslanmaz çelikten üretilmelidir. Eğer kamp termosunuz ve mataranız paslanmaz çelikten değil ise koku yapar aynı zamanda koku yapan termos ve mataralar insan sağlığına oldukça fazla zarar vermesi ile bilinmektedir.  Kamp termos ve mataralarınızın içerisine konulan içeceği soğutmayacak yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Kamp termos  ve matara  kapak kalitesine dikkat ediniz. Kolay kolay kırılmayacak özellikte olmasına özen göstermelisiniz.  Özellikle kamp termos ve mataranızın kapağını satın almadan önce mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

 Bunun yanı sıra kamp termos ve mataranızı vidalı kapaklıdan tercih ederseniz çok daha doğru bir seçenek olur. Vidalı kapak sistemine sahip olan termos ve mataralar diğer termos ve mataralara göre daha kaliteli ve güvenilirdir. Kamp termos ve matara satın almadan önce mümkün olduğu kadar dış yüzeyinin kolay kolay darbe almamasına özen göstermelisiniz. Kolay kolay darbe almayan ve dayanıklılığı ile ön plana çıkmakta olan kamp termos ve mataralarınız  uzun ömürlü kullanıma uygunluk göstermesi ile bilinir. Bir termos ya da mataranın kaliteli olması demek  içerisine konulan  içeceğin 7 /24  soğuk su tutma özelliğine sahip olması anlamına gelmektedir. Kamp termos ve mataraları satın almadan önce mutlaka  çift duvarlı ve yalıtımlı olmasına özen gösteriniz.

Kamp termos ve makaralarınızı mümkün olduğu kadar büyük boy almaya özen gösterin. Küçük boy kamp termos ve mataralar kullanışlı değildir. Bunun yanı sıra kamp termos ve çantanızı hangi koşullarda kullanacağınıza karar vermelisiniz. Eğer kampta sırt çantası içerisinde taşıyacaksanız büyük boy kamp termos ve mataralar ne yazık k sırtınızı ağrıtır aynı zamanda sırt çantanıza sığmaz. Eğer kamp programınız için kamp termos ve matara satın alacaksanız mümkün olduğu kadar sırt çantanıza sığacak orta boyda kamp termos ve matara almanız gerekmektedir.  Bunun yanı sıra kamp termos ve mataralarınıza eğer sıcak  içecek dolduracaksanız kesinlikle sıcak içeceğinizi ağzına kadar doldurmamalısınız. Kamp termos ve mataranızın içerisinde hava boşluğu olmadığından dolayı termos ya d matara kapağınızı açtığınızda otomatik olarak  geri atmış olacaktır. Kamp termos ve mataranızı her kullanımdan önce özellikle ifade edilmesi gerekir ki termosunuzun içini detaylı olarak temizlemelisiniz.  Bununla birlikte kamp termos ve mataranızın vakumlu kapağını bulaşık makinenize kesinlikle atmayın.

Aksi taktirde kamp termos ve mataranız bozulur. Eğer kamp termos ve mataranızda herhangi bir leke meydana gelmişse bu lekeleri temizlemek için ılık bir karbonatlı su tercih etmelisiniz. Ilık suya karbonat döküp kamp termos ve mataranızı bu suda bekletirseniz lekeler kısa bir süre içerisinde  etkisini kaybeder ve geçer. Eğer kamp termos ya da mataranızda lekeler kalıcı hale geçmiş ise ve geçmemişse bu sefer yine aynı işlemi birkaç kez uygulamaya devam etmelisiniz. Bunun yanı sıra özellikle altı çizilip vurgulanması gerekir ki kamp  termos ve matara bulaşık makinenize atmayınız. Çünkü yapısı bozulur. Aynı zamanda doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. Güneş ışınları ne yazık ki termos ya da mataranızın dış yüzeyine zarar verir.

Leave a Comment